lauantai 16 lokakuu 2021

Premier Division

14:00
Barnoldswick Town (EL)
P - P
Waddington
13:20
Langho
1 - 2 Full time
Read United
14:00
Peel Park
3 - 1 Full time
Burnley Belvedere
14:00
Rishton United
1 - 6 Full time
Feniscowles & Pleasington
14:00
Whinney Hill
0 - 4 Full time
Mill Hill

Division One

14:15
AFC Burnley
1 - 4 Full time
Hapton
14:00
Colne United
2 - 2 Full time
Enfield FC
14:00
Langho 72
0 - 6 Full time
Mill Hill St Peter
14:00
Polonia Pendle
0 - 3 Full time
Prairie United

Reserve Division

14:00
Mill Hill Reserves
10 - 0 Full time
Peel Park Reserves
14:00
Mill Hill St Peter Reserves
2 - 1 Full time
Rishton United Reserves
14:00
Rimington Reserves
P - P
Langho Reserves

The Craven Cup 21-22 - First Round

14:00
AFC Barnoldswick
vs
Bradley FC
14:00
Barlick Wanderers
2 - 1 Full time
Skipton Town
14:00
Carleton Sports
3 - 13 Full time
Barnoldswick Town (EL)
14:00
Cononley Sports
3 - 4 Full time
Rolls
14:00
Hellifield Sports
C - C
Grassington United
14:00
Ingleton FC
0 - 4 Full time
Settle United
14:00
Rimington
4 - 2 Full time
Grindleton
14:00
Sedburgh/Dent FC
1 - 3 Full time
Waddington

The Norman Pratt Trophy 21-22 - Preliminary Round

14:00
Barlick Town (EL) Reserves
11 - 0 Full time
Carleton Sports Reserves

The Norman Pratt Trophy 21-22 - Quarter Finals

Att. 25
Grassington United Reserves
2 - 4 Full time
Rimington Reserves
14:00
Settle United Reserves
P - P
Cononley Sports Reserves
14:00
Waddington Reserves
0 - 2 Full time
Rolls Reserves

lauantai 9 lokakuu 2021

Premier Division

Att. 55
Rimington
7 - 1 Full time
Barnoldswick Town (EL)

Division One

14:00
Colne United
0 - 6 Full time
Hapton
14:00
Enfield FC
2 - 1 Full time
Polonia Pendle
14:00
Poppy Mai
P - P
Mill Hill St Peter
14:00
Rolls FC
2 - 0 Full time
Rock Rovers
14:00
Settle United
8 - 1 Full time
Langho 72

Reserve Division

14:00
Barlick Town (EL) Reserves
P - P
Peel Park Reserves
14:00
Langho Reserves
3 - 2 Full time
Rishton United Reserves
Att. 60
Waddington Reserves
4 - 4 Full time
Rimington Reserves

The Lancashire Amateur Cup 21-22 - Second Round

14:00
Eccleston and Heskin Seniors
2 - 3 Full time
Read United
14:00
Langho
0 - 1 Full time
Feniscowles & Pleasington
14:00
Mill Hill
8 - 0 Full time
Caton Utd
14:00
Mill Hill Reserves
16 - 0 Full time
Poppy Mai Reserves
14:00
Rishton United
1 - 3 Full time
Burnley Belvedere Firsts (LAL)
14:00
Whinney Hill
5 - 3 Full time
South Manchester

lauantai 2 lokakuu 2021

Premier Division

14:00
Burnley Belvedere
P - P
Langho
14:00
Feniscowles & Pleasington
6 - 1 Full time
Whinney Hill
14:00
Mill Hill
6 - 5 Full time
Read United
14:00
Rishton United
P - P
Peel Park

Division One

14:00
Colne United
4 - 1 Full time
Poppy Mai
14:00
Enfield FC
0 - 0 Full time
Rock Rovers
14:00
Hapton
3 - 4 Full time
Rolls FC
14:00
Prairie United
3 - 3 Full time
Mill Hill St Peter

Reserve Division

14:00
Langho Reserves
4 - 2 Full time
Barlick Town (EL) Reserves
14:00
Peel Park Reserves
P - P
Mill Hill Reserves
14:00
Waddington Reserves
2 - 4 Full time
Mill Hill St Peter Reserves
14:00
Whinney Hill Reserves
P - P
Colne United Reserves

West Ryding County Cup - First Round

14:00
BYE
vs
Colne United
14:00
Morley Town AFC
4 - 6 Full time
Settle United
14:00
Rolls
vs
BYE
14:00
Thorpe United
4 - 2 Full time
Rimington

Latest news

Another referee course
General Another referee course

Lancs FA put on another course

Referee Recruitment
General Referee Recruitment

More Refs Needed

League cup format
General League cup format

There will be 3 league cups this year.

The Storefirst East Lancashire Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe