Confirm your age. Are you 18 or over?

Saturday 7 March 2020

Division 2

14:00
Barnoldswick Town Reserves (EL)
vs
Read United Reserves
14:00
Hapton
vs
Colne United
14:00
Peel Park Reserves
vs
Whinney Hill Reserves
14:00
Polonia Pendle
vs
Grindleton
14:00
Rimington Reserves
vs
Peel Park

Division 1

14:00
Barrowford Celtic
vs
Barnoldswick Town (EL)
14:00
Burnley Belvedere
vs
Rimington
14:00
Prairie United
vs
Langho
14:00
Read United
vs
Waddington

The Presidents Cup 19-20 - 3rd Round

14:00
Rishton United
vs
Feniscowles & Pleasington
14:00
Whinney Hill
vs
Mill Hill

The Bob Little Cup 19-20 - 2nd Round

14:00
Waddington Reserves
vs
Rishton United Reserves

Friday 13 March 2020

Division 1

17:45
Waddington
vs
Rishton United

Saturday 14 March 2020

Division 1

14:00
Barnoldswick Town (EL)
vs
Whinney Hill
14:00
Burnley Belvedere
vs
Feniscowles & Pleasington
14:00
Mill Hill
vs
Read United

Division 2

14:00
Barnoldswick Town Reserves (EL)
vs
Hapton
14:00
Peel Park Reserves
vs
Grindleton
14:00
Rimington Reserves
vs
Polonia Pendle
14:00
Rishton United Reserves
vs
Waddington Reserves
14:00
Whinney Hill Reserves
vs
Colne United

The Presidents Cup 19-20 - 3rd Round

14:00
Langho
vs
Rimington
14:00
Prairie United
vs
Peel Park

Saturday 21 March 2020

Division 1

14:00
Burnley Belvedere
vs
Whinney Hill
14:00
Mill Hill
vs
Barrowford Celtic
14:00
Read United
vs
Rimington
14:00
Rishton United
vs
Barnoldswick Town (EL)
11:00
Waddington
vs
Feniscowles & Pleasington

Division 2

14:00
Hapton
vs
Rishton United Reserves
14:00
Peel Park Reserves
vs
Langho Reserves
14:00
Read United Reserves
vs
Barnoldswick Town Reserves (EL)
14:00
Whinney Hill Reserves
vs
Peel Park

The Morrison Cup 19-20 - 1st Round

13:30
Grindleton
vs
Barnoldswick Wanderers
13:30
Polonia Pendle
vs
Bradley FC

Norman Pratt Trophy 19-20 - semi final

13:00
Waddington Reserves
vs
Rimington Reserves
Roefield 3G Pitch

Saturday 28 March 2020

Division 1

14:00
Barnoldswick Town (EL)
vs
Rimington
14:00
Barrowford Celtic
vs
Burnley Belvedere
14:00
Feniscowles & Pleasington
vs
Rishton United
14:00
Langho
vs
Read United
14:00
Mill Hill
vs
Prairie United
14:00
Waddington
vs
Whinney Hill

Division 2

14:00
Hapton
vs
Langho Reserves
14:00
Peel Park
vs
Waddington Reserves
14:00
Polonia Pendle
vs
Colne United
14:00
Rishton United Reserves
vs
Grindleton
14:00
Whinney Hill Reserves
vs
Peel Park Reserves

Tuesday 31 March 2020

Division 2

18:15
Colne United
vs
Waddington Reserves
18:15
Grindleton
vs
Whinney Hill Reserves
18:15
Rishton United Reserves
vs
Peel Park

Division 1

18:15
Waddington
vs
Read United

The Bob Little Cup 19-20 - 3rd Round

18:30
Rimington Reserves
vs
to be confirmed
Teams to be confirmed/Neutral Ground

Latest news

Rishton v Langho
General Rishton v Langho

Change of venue and kick off time

Hapton v Peel Park Reserves
General Hapton v Peel Park Reserves

New venue

Whinney Hill Reserves v Polonia Pendle
General Whinney Hill Reserves v Polonia Pendle

Change of venue 22/2/2020

The Storefirst East Lancashire Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe