Tuesday 31 March 2020

Division 2

18:15
Colne United
P - P
Waddington Reserves

Division 1

18:15
Rishton United
P - P
Mill Hill
18:15
Waddington
P - P
Read United
18:15
Whinney Hill
P - P
Rimington

The Bob Little Cup 19-20 - 3rd Round

18:30
Rimington Reserves
P - P
to be confirmed

Monday 30 March 2020

Division 2

18:15
Grindleton
P - P
Whinney Hill Reserves
18:15
Rishton United Reserves
P - P
Peel Park

Saturday 28 March 2020

Division 1

14:00
Barrowford Celtic
P - P
Burnley Belvedere
14:00
Feniscowles & Pleasington
P - P
Rishton United
14:00
Langho
P - P
Read United
14:00
Mill Hill
P - P
Prairie United
14:00
Rimington
P - P
Barnoldswick Town (EL)
14:00
Waddington
P - P
Whinney Hill

Division 2

14:00
Hapton
P - P
Langho Reserves
14:00
Peel Park
P - P
Waddington Reserves
14:00
Polonia Pendle
P - P
Colne United
14:00
Read United Reserves
P - P
Barnoldswick Town Reserves (EL)
14:00
Rishton United Reserves
P - P
Grindleton
14:00
Whinney Hill Reserves
P - P
Peel Park Reserves

Saturday 21 March 2020

Division 1

14:00
Burnley Belvedere
P - P
Whinney Hill
14:00
Mill Hill
P - P
Barrowford Celtic
14:00
Read United
P - P
Rimington
14:00
Rishton United
P - P
Barnoldswick Town (EL)
11:00
Waddington
P - P
Feniscowles & Pleasington

Division 2

14:00
Hapton
P - P
Rishton United Reserves
14:00
Whinney Hill Reserves
P - P
Peel Park

The Bob Little Cup 19-20 - 2nd Round

13:30
Colne United
P - P
Barnoldswick Town Reserves (EL)

Norman Pratt Trophy 19-20 - semi final

13:30
Sedburgh Dent Utd Res
vs
Grassington United Reserves
13:00
Waddington Reserves
vs
Rimington Reserves

The Morrison Cup 19-20 - 1st Round

13:30
Grindleton
vs
Barnoldswick Wanderers
13:30
Ingleton FC
vs
AFC Barnoldswick
13:30
Polonia Pendle
vs
Bradley FC
13:30
Skipton Town
vs
Settle United

Saturday 14 March 2020

Division 1

14:00
Barnoldswick Town (EL)
P - P
Whinney Hill
14:00
Burnley Belvedere
P - P
Feniscowles & Pleasington
14:00
Mill Hill
1 - 3 Full time
Read United

Division 2

14:00
Barnoldswick Town Reserves (EL)
P - P
Hapton
14:00
Rishton United Reserves
P - P
Waddington Reserves
14:00
Whinney Hill Reserves
4 - 0 Full time
Colne United

The Presidents Cup 19-20 - 3rd Round

15:15
Langho
3 - 0 Full time
Rimington
14:00
Prairie United
2 - 1 Full time
Peel Park

The Bob Little Cup 19-20 - 2nd Round

13:00
Rimington Reserves
P - P
Grindleton

Saturday 7 March 2020

Division 2

14:00
Barnoldswick Town Reserves (EL)
P - P
Read United Reserves
12:00
Hapton
0 - 2 Full time
Colne United
14:00
Peel Park Reserves
3 - 6 Full time
Whinney Hill Reserves
14:00
Polonia Pendle
3 - 1 Full time
Grindleton
14:00
Rimington Reserves
4 - 1 Full time
Peel Park

Division 1

14:00
Barrowford Celtic
2 - 3 Full time
Barnoldswick Town (EL)
14:00
Prairie United
0 - 2 Full time
Langho
14:00
Read United
6 - 3 Full time
Waddington

The Presidents Cup 19-20 - 3rd Round

14:00
Rishton United
1 - 7 Full time
Feniscowles & Pleasington
14:00
Whinney Hill
5 - 0 Full time
Mill Hill

The Bob Little Cup 19-20 - 2nd Round

Att. 35
Waddington Reserves
0 - 0 Full time
Rishton United Reserves
Waddington Reserves win 7 - 6 on penalties.

Latest news

The new season gets the go ahead
General The new season gets the go ahead

The new season gets the go ahead

The Storefirst East Lancashire Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe