Saturday 30 October 2021

Premier Division

14:00
Burnley Belvedere
P - P
Mill Hill
14:00
Feniscowles & Pleasington
5 - 0 Full time
Waddington
14:00
Peel Park
P - P
Barnoldswick Town (EL)
14:00
Rishton United
3 - 3 Full time
Langho
14:00
Whinney Hill
P - P
Rimington

Division One

14:00
Hapton
P - P
Mill Hill St Peter
14:00
Langho 72
1 - 3 Full time
Rock Rovers
14:00
Poppy Mai
P - P
Enfield FC
14:00
Prairie United
6 - 2 Full time
Colne United
14:00
Settle United
10 - 2 Full time
Polonia Pendle

Reserve Division

14:00
Barlick Town (EL) Reserves
3 - 1 Full time
Whinney Hill Reserves
14:00
Colne United Reserves
P - P
Rimington Reserves
14:00
Mill Hill Reserves
P - P
Langho Reserves

Saturday 23 October 2021

Premier Division

14:00
Barnoldswick Town (EL)
3 - 1 Full time
Whinney Hill
14:00
Burnley Belvedere
1 - 6 Full time
Read United
14:00
Mill Hill
3 - 1 Full time
Feniscowles & Pleasington
Att. 40
Rimington
9 - 3 Full time
Rishton United
14:00
Waddington
1 - 6 Full time
Langho

Division One

14:00
Enfield FC
1 - 2 Full time
Settle United
14:00
Hapton
2 - 4 Full time
Prairie United
14:00
Poppy Mai
A - A
Polonia Pendle
14:00
Rock Rovers
4 - 1 Full time
Colne United
14:00
Rolls FC
5 - 0 Full time
Langho 72

Reserve Division

14:00
Barlick Town (EL) Reserves
P - P
Waddington Reserves
14:00
Colne United Reserves
0 - 7 Full time
Mill Hill Reserves
14:00
Langho Reserves
0 - 2 Full time
Whinney Hill Reserves
14:00
Peel Park Reserves
4 - 2 Full time
Mill Hill St Peter Reserves

Saturday 16 October 2021

Premier Division

14:00
Barnoldswick Town (EL)
P - P
Waddington
13:20
Langho
1 - 2 Full time
Read United
14:00
Peel Park
3 - 1 Full time
Burnley Belvedere
14:00
Rishton United
1 - 6 Full time
Feniscowles & Pleasington
14:00
Whinney Hill
0 - 4 Full time
Mill Hill

Division One

14:00
Colne United
2 - 2 Full time
Enfield FC
14:00
Langho 72
0 - 6 Full time
Mill Hill St Peter
14:00
Polonia Pendle
0 - 3 Full time
Prairie United

Reserve Division

14:00
Mill Hill Reserves
10 - 0 Full time
Peel Park Reserves
14:00
Rimington Reserves
P - P
Langho Reserves

The Craven Cup 21-22 - First Round

14:00
AFC Barnoldswick
P - P
Bradley FC
14:00
Barlick Wanderers
2 - 1 Full time
Skipton Town
14:00
Carleton Sports
3 - 13 Full time
Barnoldswick Town (EL)
14:00
Cononley Sports
3 - 4 Full time
Rolls
14:00
Hellifield Sports
C - C
Grassington United
14:00
Ingleton FC
0 - 4 Full time
Settle United
14:00
Rimington
4 - 2 Full time
Grindleton
14:00
Sedburgh/Dent FC
1 - 3 Full time
Waddington

The Norman Pratt Trophy 21-22 - Preliminary Round

14:00
Barlick Town (EL) Reserves
11 - 0 Full time
Carleton Sports Reserves

The Norman Pratt Trophy 21-22 - Quarter Finals

Att. 25
Grassington United Reserves
2 - 4 Full time
Rimington Reserves
14:00
Settle United Reserves
P - P
Cononley Sports Reserves
14:00
Waddington Reserves
0 - 2 Full time
Rolls Reserves

Saturday 9 October 2021

Premier Division

Att. 55
Rimington
7 - 1 Full time
Barnoldswick Town (EL)

Division One

14:00
Colne United
0 - 6 Full time
Hapton
14:00
Enfield FC
2 - 1 Full time
Polonia Pendle
14:00
Rolls FC
2 - 0 Full time
Rock Rovers
14:00
Settle United
8 - 1 Full time
Langho 72

Reserve Division

14:00
Barlick Town (EL) Reserves
P - P
Peel Park Reserves
Att. 60
Waddington Reserves
4 - 4 Full time
Rimington Reserves

The Lancashire Amateur Cup 21-22 - Second Round

14:00
Eccleston and Heskin Seniors
2 - 3 Full time
Read United
14:00
Langho
0 - 1 Full time
Feniscowles & Pleasington
14:00
Mill Hill
8 - 0 Full time
Caton Utd
14:00
Mill Hill Reserves
16 - 0 Full time
Poppy Mai Reserves
14:00
Rishton United
1 - 3 Full time
Burnley Belvedere Firsts (LAL)
14:00
Whinney Hill
5 - 3 Full time
South Manchester

Saturday 2 October 2021

Premier Division

14:00
Burnley Belvedere
P - P
Langho
14:00
Feniscowles & Pleasington
6 - 1 Full time
Whinney Hill
14:00
Mill Hill
6 - 5 Full time
Read United
14:00
Rishton United
P - P
Peel Park

Division One

14:00
Colne United
4 - 1 Full time
Poppy Mai
14:00
Enfield FC
0 - 0 Full time
Rock Rovers
14:00
Hapton
3 - 4 Full time
Rolls FC
14:00
Prairie United
3 - 3 Full time
Mill Hill St Peter

Reserve Division

14:00
Langho Reserves
4 - 2 Full time
Barlick Town (EL) Reserves
14:00
Peel Park Reserves
P - P
Mill Hill Reserves
14:00
Waddington Reserves
2 - 4 Full time
Mill Hill St Peter Reserves
14:00
Whinney Hill Reserves
P - P
Colne United Reserves

West Ryding County Cup - First Round

14:00
BYE
vs
Colne United
14:00
Morley Town AFC
4 - 6 Full time
Settle United
14:00
Rolls
vs
BYE
14:00
Thorpe United
4 - 2 Full time
Rimington

Latest news

Rishton United Reserves
General Rishton United Reserves

Rishton United Resereves

Changes to cup format
General Changes to cup format

New format to cups

AFC Burnley
General AFC Burnley

Sorry to see them go.

The Storefirst East Lancashire Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe