Saturday 29 October 2022

Premier Division

14:00
Burnley Belvedere
0 - 5 Full time
Read United
14:00
Langho
3 - 4 Full time
Feniscowles & Pleasington
14:00
Mill Hill
3 - 1 Full time
Barnoldswick Town (EL)
14:00
Prairie United
3 - 0 Full time
Rolls FC
14:00
Settle United
2 - 3 Full time
Waddington
Att. 30
Whinney Hill
1 - 5 Full time
Rimington

Division 1

14:00
Mill Hill St Peter
3 - 0 Full time
Burnley United
14:00
Peel Park
3 - 6 Full time
Padiham Juniors Community FC
14:00
Trawden Celtic Juniors FC
3 - 2 Full time
Enfield

Reserve Division

Att. 50
Rimington Reserves
2 - 0 Full time
Peel Park Reserves
14:00
Waddington Reserves
5 - 2 Full time
Langho Reserves

Saturday 22 October 2022

Premier Division

Att. 65
Barnoldswick Town (EL)
5 - 0 Full time
Rimington
14:00
Prairie United
10 - 0 Full time
Waddington
14:00
Rolls FC
4 - 0 Full time
Settle United

Division 1

14:00
Langho 72
1 - 3 Full time
Peel Park
14:00
Rock Rovers
4 - 1 Full time
Hapton

Reserve Division

14:00
Waddington Reserves
2 - 2 Full time
Barlick Town (EL) Reserves
14:00
Whinney Hill Reserves
1 - 2 Full time
Langho Reserves

The Lancashire Amateur Cup 22-23 - 2nd Round

14:00
Bolton United
0 - 9 Full time
Feniscowles & Pleasington
14:00
Burnley United
0 - 6 Full time
Appley Bridge Firsts
14:00
FC St Helens Reserves
0 - 2 Full time
Read United
14:00
Mill Hill
3 - 1 Full time
Old Mancunians
14:00
The Village Club Culcheth 1sts
3 - 4 Full time
Langho
14:00
Trawden Celtic Juniors FC
3 - 4 Full time
Collegiate Old Boys
14:00
Wythenshaw Amateurs Reserves
5 - 0 Full time
Mill Hill St Peter

Saturday 15 October 2022

Premier Division

14:00
Burnley Belvedere
1 - 4 Full time
Mill Hill
14:00
Prairie United
5 - 2 Full time
Whinney Hill
14:00
Read United
3 - 3 Full time
Feniscowles & Pleasington

Division 1

14:00
Enfield
2 - 3 Full time
Rock Rovers
14:00
Langho 72
1 - 8 Full time
Mill Hill St Peter
14:00
Padiham Juniors Community FC
8 - 0 Full time
Peel Park
14:00
Trawden Celtic Juniors FC
9 - 1 Full time
Hapton

Reserve Division

14:00
Barlick Town (EL) Reserves
4 - 3 Full time
Peel Park Reserves
14:00
Whinney Hill Reserves
0 - 5 Full time
Rimington Reserves

The Craven Cup 22-23 - 1st Round

14:00
AFC Skipton
2 - 1 Full time
Barnoldswick Wanderers
14:00
Carleton Sports
vs
Bye
14:00
Cononley Sports
2 - 3 Full time
Ingleton SC
14:00
Grindleton
0 - 13 Full time
Rolls FC
14:00
Hellifield Sports
2 - 4 Full time
Barnoldswick Town (EL)
Att. 47
Rimington
3 - 0 Full time
Grassington
14:00
Sedburgh/Dent United
0 - 4 Full time
Gargrave FC
14:00
Waddington
1 - 2 Full time
Settle United

The Norman Pratt Trophy 22-23 - Preliminary Round

14:00
Grassington Reserves
4 - 1 Full time
Cononley Sports Res

The Norman Pratt Trophy 22-23 - First Round

14:00
Rolls FC Res
6 - 0 Full time
Settle United Res

Saturday 8 October 2022

Premier Division

14:00
Read United
2 - 4 Full time
Prairie United
14:00
Rimington
0 - 5 Full time
Feniscowles & Pleasington
14:00
Waddington
5 - 7 Full time
Langho
14:00
Whinney Hill
2 - 2 Full time
Settle United

Division 1

14:00
Burnley United
3 - 2 Full time
Hapton
14:00
Langho 72
A - A
Enfield
14:00
Padiham Juniors Community FC
3 - 1 Full time
Trawden Celtic Juniors FC
14:00
Rock Rovers
3 - 1 Full time
Peel Park

Reserve Division

14:00
Langho Reserves
1 - 0 Full time
Whinney Hill Reserves
14:00
Peel Park Reserves
1 - 4 Full time
Waddington Reserves

Saturday 1 October 2022

Premier Division

14:00
Feniscowles & Pleasington
6 - 2 Full time
Burnley Belvedere
14:00
Mill Hill
1 - 2 Full time
Read United
14:00
Prairie United
0 - 3 Full time
Langho
14:00
Rolls FC
P - P
Whinney Hill

Division 1

14:00
Enfield
1 - 1 Full time
Padiham Juniors Community FC
14:00
Langho 72
4 - 9 Full time
Rock Rovers
14:00
Mill Hill St Peter
7 - 1 Full time
Trawden Celtic Juniors FC
14:00
Peel Park
3 - 1 Full time
Burnley United

Reserve Division

14:00
Rimington Reserves
2 - 1 Full time
Barlick Town (EL) Reserves
14:00
Whinney Hill Reserves
3 - 0 Full time
Waddington Reserves

West Ryding County Cup 22-23 - 1st Round

14:00
Barnoldswick Town (EL)
7 - 2 Full time
Aberford Albion
14:00
Beeston Juniors Old Boys
1 - 2 Full time
Rimington
14:00
Rolls FC
2 - 1 Full time
Malt Shovel FC
14:00
Settle United
0 - 0 Full time
Whitkirk Wanderers
Home Win - Whitkirk failed to raise a team

Latest news

New Cup winners
General New Cup winners

Cup Holders Out!

The Road To Padiham - Bob Little Trophy
General The Road To Padiham - Bob Little Trophy

Cup Draws completed

The Storefirst East Lancashire Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe