Saturday 28 January 2023

Premier Division

14:00
Waddington
1 - 3 Full time
Read United

Division 1

14:00
Trawden Celtic Juniors FC
2 - 0 Full time
Mill Hill St Peter

Reserve Division

14:00
Barlick Town (EL) Reserves
2 - 1 Full time
Waddington Reserves

The Skinny Lager Reserve League Cup League A

14:00
Peel Park Reserves
W - L
Whinney Hill Reserves

The Skinny Lager Reserve League Cup League B

13:20
Langho Reserves
1 - 5 Full time
Rimington Reserves

The Presidents Cup 22-23 - Preliminary Round

14:00
Hapton
P - P
Barnoldswick Town (EL)
14:00
Langho 72
1 - 6 Full time
Enfield
14:00
Rimington
1 - 3 Full time
Langho
14:00
Rolls FC
5 - 0 Full time
Rock Rovers
14:00
Whinney Hill
3 - 4 Full time
Burnley Belvedere

The Lancashire Amateur Cup 22-23 - 4th Round

14:00
Feniscowles & Pleasington
2 - 1 Full time
Standish St Wilfrids
14:00
Winstanley St Aiden
2 - 2 Full time
Mill Hill
Winstanley St Aiden win 4 - 2 on penalties.

Saturday 21 January 2023

Premier Division

14:00
Feniscowles & Pleasington
P - P
Settle United
14:00
Langho
P - P
Whinney Hill
14:00
Mill Hill
P - P
Prairie United
14:00
Rolls FC
P - P
Read United
14:00
Waddington
P - P
Burnley Belvedere

Division 1

14:00
Burnley United
P - P
Rock Rovers
14:00
Enfield
P - P
Peel Park
14:00
Hapton
P - P
Mill Hill St Peter
14:00
Trawden Celtic Juniors FC
P - P
Langho 72

Reserve Division

14:00
Rimington Reserves
P - P
Peel Park Reserves
14:00
Whinney Hill Reserves
P - P
Langho Reserves

The Craven Cup 22-23 - Quarter Final

14:00
Barnoldswick Town (EL)
P - P
Rimington

Saturday 14 January 2023

Premier Division

14:00
Feniscowles & Pleasington
2 - 0 Full time
Prairie United
14:00
Langho
P - P
Barnoldswick Town (EL)
14:00
Read United
1 - 2 Full time
Burnley Belvedere
Att. 80
Rimington
1 - 1 Full time
Waddington
14:00
Rolls FC
8 - 0 Full time
Whinney Hill
14:00
Settle United
2 - 0 Full time
Mill Hill

Division 1

14:00
Burnley United
6 - 1 Full time
Peel Park
14:00
Enfield
P - P
Langho 72
14:00
Mill Hill St Peter
6 - 0 Full time
Padiham Juniors Community FC
14:00
Rock Rovers
P - P
Trawden Celtic Juniors FC

Reserve Division

14:00
Peel Park Reserves
P - P
Barlick Town (EL) Reserves
14:00
Waddington Reserves
P - P
Rimington Reserves

Saturday 7 January 2023

Premier Division

14:00
Barnoldswick Town (EL)
P - P
Rolls FC
14:00
Burnley Belvedere
P - P
Feniscowles & Pleasington
14:00
Mill Hill
P - P
Langho
14:00
Read United
6 - 1 Full time
Whinney Hill
14:00
Waddington
P - P
Settle United

Division 1

14:00
Enfield
0 - 3 Full time
Rock Rovers
14:00
Langho 72
P - P
Hapton
14:00
Mill Hill St Peter
3 - 3 Full time
Trawden Celtic Juniors FC
14:00
Padiham Juniors Community FC
3 - 2 Full time
Burnley United

Reserve Division

13:20
Langho Reserves
3 - 2 Full time
Waddington Reserves
14:00
Whinney Hill Reserves
P - P
Barlick Town (EL) Reserves

West Ryding County Cup 22-23 - 3rd Round

14:00
Beeston St Anthony
6 - 1 Full time
Rolls FC

West Riding County Challenge Trophy 22-23 - 4th Round

15:00
Rimington Reserves
3 - 0 Full time
Mount St Mary's Reserves

Latest news

New Cup winners
General New Cup winners

Cup Holders Out!

The Road To Padiham - Bob Little Trophy
General The Road To Padiham - Bob Little Trophy

Cup Draws completed

The Storefirst East Lancashire Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe